„Skąd ty jesteś – odkrywanie kulturowych korzeni oraz poszukiwanie współczesnych inspiracji dla edukacji”

W sobotę 20 września Polska Szkoła w Bergen zainaugurowała międzynarodowy projekt „Skąd ty jesteś – odkrywanie kulturowych korzeni oraz poszukiwanie współczesnych inspiracji dla edukacji”. Projekt adresowany jest do dzieci i młodzieży ich rodzin oraz nauczycieli skupionych przy szkołach polonijnych w Norwegii, Włoszech, Francji i Irlandii.

Celem projektu jest przybliżenie uczestnikom polskiej kultury oraz wyposażenie szkolnych bibliotek w pakiet współczesnych książek polskich, wyselekcjonowanych na potrzeby projektu.
W tramach projektu odbyły się będą warsztaty dla dzieci, wykład dla nauczycieli i rodziców oraz spotkania integracyjne, na którym została zaprezentowana wycinanka ludowa.

Celem pośrednim projektu jest zebranie doświadczeń oraz poznanie potrzeb środowiska polonijnego względem materiałów edukacyjnych.
„Skąd ty jesteś” realizowany jest w ramach projektu „Wzmacnianie i aktywizacja środowisk polskich”, współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizacje zadania „Współpraca z Polonia i Polakami za granicą w 2014 roku”.

 

źródło + więcej szczegółów:  http://www.polskskole.no/2014/09/skad-ty-jestes-odkrywanie-kulturowych-korzeni-oraz-poszukiwanie-wspolczesnych-inspiracji-dla-edukacji/