Kabaret Moralnego Niepokoju wystąpił w Bergen.

W sobotę 9 kwietnia Polonia w Bergen miała niebywałą okazję, by poznać twórczość Kabaretu Moralnego Niepokoju i spędzić uroczy wieczór w Forum Scene. Przed występem można było zaopatrzyć się w gadżety My Call, głównego sponsora imprezy.

          Kilka minut po 19.00 w sali zgasły światła i rozpoczął się występ. Główni bohaterowie wieczoru w oka mgnieniu nawiązali kontakt z publicznością, która żywiołowo reagowała na to, co działo się na scenie. A działo się, oj działo! Twórczość kabaretu nierozerwalnie wiąże się z aktualną rzeczywistością społeczno-obyczajową, więc co chwilę słychać było na widowni śmiech. Polonia doskonale odczytywała drugie dno dowcipów i odnajdywała pierwowzory osób w świecie polityki i kultury. Skecze o szkole, wakacjach, czy tytułowym Jerzyku bardzo podobały się publiczności, jednakże hitem okazał się dialog miłośników zwierząt o paleniu papierosów. Artyści w niezwykle zabawny i dwuznaczny sposób poruszali tematy stosunków damsko-męskich. Bardzo sprytnie przemycali do skeczów cyniczne uwagi skierowane w stronę „organów rządzących”.

        Po blisko dwóch godzinach programu publiczność wciąż nie miała dość! Gromkie brawa sprawiły, że nie obyło się bez bisów.

        Po występie artyści cierpliwie pozowali do zdjęć i rozdawali autografy.

         Występ Kabaretu Moralnego Niepokoju był jednym z trzech w ich skandynawskim tournée. Serdecznie dziękujemy Bogdanowi Podlesieckiemu i PS Scene za zorganizowanie imprezy, firmie MyCall głównemu sponsorowi przedsięwzięcia oraz wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu.

Tekst: Magdalena Ihnatowicz
Zdjęcia: Jakub Ihnatowicz

1w

2w

3w

11w

12w

13w

14w