Polsko-norweska produkcja teatralna w Bergen.

4 września 2015 r. w Cornerteateret w Bergen odbędzie się premiera sztuki „Grzeczna” (Snill) , opartej na popularnej książce dla dzieci autorstwa Gro Dahle. Spektakl, którego reżyserem jest Przemysław Jaszczak, jest polsko-norweską produkcją teatralną.

Spektakl stanowi połączenie teatru formy, gry aktorskiej i animacji. Jest adresowany zarówno do dzieci, jak i dorosłych.
Inspiracją dla polsko-norweskiej współpracy, której rezultatem jest przedstawienie było połączenie polskiej tradycji teatru formy z popularną literaturą skandynawską.

Pomimo, że sztuka oparta jest na książce dla dzieci, spektakl łączy różne formy przekazu artystycznego i ma wymowę uniwersalną, ponieważ dotyczy podstawowych wartości w życiu. Może być zatem punktem wyjścia dla refleksji na temat wielu współczesnych zjawisk społecznych.

Spektakl został przygotowany przez polsko-norweską grupę artystów „Open Window Teater”, stworzoną przez absolwentkę wrocławskiej PWST, Dominikę Minkacz-Sirę. Reżyserem przedstawienia jest Przemysław Jaszczak. Scenografię i animację przygotował Mateusz Mirowski. Producentem projektu jest Camilla Svingen.

Więcej informacji:

Snill

Home

źródło: Ambasada RP w Oslo